Bramki komunikacyjne: co oferuje ProSoft Technology?

Czym są bramki komunikacyjne? Dlaczego są one tak istotne? Na jakie rozwiązania warto postawić?

Bramki komunikacyjne pełnią ważną funkcję pod kątem systemów automatyki przemysłowej. Tak samo, jak i zdalnego dostępu. Jeśli chcesz zdecydować się na dobrej jakości produkty, to warto wybierać rozwiązania od marki ProSoft Technology.

Co ważne, te przydatne rozwiązania są rekomendowane przez RAControls. Na co można się jednak zdecydować w praktyce? Są to m.in. przemysłowe bramki komunikacyjne. Dlaczego warto? Przemysłowe bramy sieciowe umożliwiają komunikację pomiędzy różnymi sieciami (nie tylko ethernetowymi, ale też szeregowymi). W ich przypadku można też liczyć na odczyt lub zapis danych (z urządzeń w rozmaitych protokołach). Spore znaczenie ma funkcja ProSoft Discovery Service (zmiana komputera na domyślną podsieć modułu nie jest obowiązkowa, a to pozwala oszczędzić czas w trakcie realizowania konfiguracji).

W ofercie bram komunikacyjnych ProSoft Technology znajdują się rozmaite modele. To zaś pozwala dopasować te rozwiązania do konkretnych potrzeb klienta. Dzięki temu można liczyć na relatywnie niskie wydatki i na poprawienie funkcjonowania rozmaitych obszarów danego podmiotu.

Co jeszcze gwarantują te bramy przemysłowe? Okazuje się, że sporo zalet. Na pewno bramy z dwoma portami Ethernet umożliwiają izolowanie sieci, a także przekazywanie pomiędzy konkretnymi urządzeniami tylko określonych informacji. Na uwagę zasługuje zdalna konfiguracja i diagnostyka (poprzez Ethernet), czy gniazdo karty SD do odzyskiwania danych konfiguracyjnych po usterce. To jednak nie koniec walorów! Poznaj więcej faktów na temat tego zagadnienia. Wystarczy tylko przeczytać wpis znajdujący się tutaj: https://racontrols.pl/bazawiedzy/bramki-komunikacyjne-przeglad-wybranych-rozwiazan-prosoft-technology/.

Wiele osób wybiera od ProSoft Technology rozmaite rozwiązania komunikacji bezprzewodowej. Warto wspomnieć tutaj np. o Fast Industrial Hotspots (RLX2-IHNF). Dzięki tym urządzeniom można wymieniać dane na odległość (m.in. w obrębie hali produkcyjnej, jak i „w terenie”). To funkcjonalne rozwiązanie jest wykorzystywane tam, gdzie nie ma możliwości dotyczącej wykorzystania przewodów. Osoby, które zdecydowały się na te opcje zaznaczają, że można tutaj liczyć na ultraszybki czas przełączania punktów dostępowych (wynoszący poniżej 10 ms).

Tym samym są to idealne urządzenia, które sprawdzają się w rozmaitych sytuacjach (zautomatyzowane systemy pobierania danych, platformy transportowe linii produkcyjnej samochodów itp.). Na jakie jeszcze inne zalety można liczyć? W tym celu skontaktuj się z RAControls, aby uzyskać więcej szczegółowych danych!

ProSoft Technology oferuje także m.in. dedykowane karty komunikacyjne. Te rozwiązania idealnie współpracują ze sterownikami od marki Allen-Bradley. Co jeszcze ma tutaj znaczenie? Karty komunikacyjne są montowane bezpośrednio w kasecie sterownika. Co ważne, możesz zdecydować się na rozwiązania komunikacyjne dla platform CompactLogix, ControlLogix, jak i Point I/O. Dlaczego coraz więcej osób wybiera te właśnie opcje? Na uwagę zwraca pełna kompatybilność z produktami firmy Rockwell Automation. Co istotne, moduły są rozpoznawane jako moduł wejść/wyjść. A to zapewnia im dostęp do pamięci procesora w celu szybkiego i sprawnego przesyłania danych. Nie można zapominać o dostępie do Add-On Instruction. Klienci (którzy już mają styczność z tymi rozwiązaniami) zaznaczają, że tutaj nie ma potrzeby zastosowania dodatkowego zasilania itp.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.