Biurowa dieta, czy istnieje

Biurowa dieta, czy istniejeJeśli prowadzisz siedzący tryb życia, który wynika z charakteru wykonywanej pracy, zapewne miewasz problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Praca w biurze, niestety źle wpływa na przemianę materii – mało się ruszasz, wobec czego łatwo Ci ,, złapać “ dodatkowe kilogramy. Możesz temu zaradzić stosując odpowiednią dietę. Dowiedz się, czy biurowa dieta istnieje i na czym polega!

Dieta dla osób, które pracują w biurze – na co zwrócić szczególną uwagę?


Gdy nie pracujesz fizycznie możesz w ciągu dni odczuwać senność. Sięgasz wówczas po kolejną kawę lub słodkie przekąski, aby zapewnić sobie niezbędną do działania energię. Takie postępowanie prowadzi co prawda do chwilowego pobudzenia, ale po pewnym czasie, czasem po mniej więcej godzinie, czujesz, że znowu brakuje Ci sił. Dieta dla osób, prowadzących siedzący tryb życia musi być odpowiednio skomponowana. Przede wszystkim powinieneś zrezygnować ze słodyczy, które zawierają cukry proste. Batonik dodaje wigoru na chwilę i prowadzi do tycia. Zacznij od zdrowego śniadania. Powinno ono uwzględniać:
-Podaż białka: zaserwuj sobie śniadanie w stylu angielskim. Jaja sadzone oraz fasola to doskonałe źródło łatwo przyswajalnego białka, które jest niezbędne do utrzymania mięśni i kości w dobrym stanie.
-Sok z pomarańczy zawiera cukier, ale również witaminy. W przeciwieństwie do słodyczy nie powoduje nagłego spadku energii i jeśli masz ochotę na coś słodkiego jest dobrym pomysłem na dostarczenie sobie energii.
-Pełnoziarniste pieczywo usprawnia pracę jelit. Prowadząc mało aktywny tryb życia, musisz zadbać o szybszą przemianę materii – pieczywo z pełnego ziarna świetnie wspomaga procesy trawienne.

Co na obiad w biurze?


Staraj się przygotować obiad w domu i zabrać go do pracy. Zamawianie na szybko pizzy, czy objadanie się słodkimi bułkami to zły pomysł. W każdym niemal biurze znajduje się kuchnia do dyspozycji pracowników, gdzie możesz podgrzać swój domowy posiłek. Lunch do pracy może się składać z:
-Sałatek warzywnych z kurczakiem lub indykiem: taką sałatką ciężko się najeść, jeśli pracujesz fizycznie, ale, gdy pracujesz w biurze, zaspokoi ona Twój apetyt.
-Zamiast ziemniaków postaw na kaszę jaglaną, która przyspiesza metabolizm i działa także przeciwzapalnie.
-Tym, co sprawia, że towarzyszy Ci uczucie sytości oraz maleje chęć na słodycze są kwasy z rodziny omega. Staraj się, aby w Twoim posiłku znalazły się tłuste ryby morskie. Gdy to konieczne, włącz suplementację tranem. Kwasy omega przyczyniają się do lepszej koncentracji – nie czujesz się tak ospały i senny!
Do picia przygotuj sobie czystą wodę lub herbatę bez cukru. Zrezygnowanie z napojów gazowanych i energetycznych jest kwestią samodyscypliny i zmiany nawyków. Po około dwóch tygodniach, prawdopodobnie poczujesz, że nie masz ochoty na słodkie napoje.

Jak wykorzystać przerwę w pracy?


Każdą wolną chwilę podczas pracy przeznacz na ruch. Zamiast przeglądać mało ważne newsy w telefonie, wyjdź na zewnątrz. Przejdź się kawałek i pooddychaj świeżym powietrzem – zrezygnuj z windy i wybierz schody!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.