Najlepsze sposoby na schudnięcie

Najlepsze sposoby na schudnięcie


Zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza, gdy nie mamy w zwyczaju uprawiać sportów, czy zdrowo się odżywiać. Wszystko jednak zależy od naszego nastawienia, odpowiedniego planu i konsekwencji. Dowiedz się, jakie są najlepsze sposoby na schudnięcie i jak osiągnąć sukces w tym temacie!

Zdrowa dieta – jak się do tego zabrać?


Oprócz tego, że powinnaś ustalić sobie jakąś dietę, podstawową kwestią jest rezygnacja z niektórych produktów, takich jak:
-białe, pszenne pieczywo, typu bułki, chleb, a także słodkie bułeczki
-cukry proste, takie jak batoniki, ciastka, cukierki, a także zrezygnuj z cukru do herbaty lub kawy
-słodkie napoje typu cola czy oranżada zastąp czystą wodą, początkowo może to być bardzo trudne i tu przyda się konsekwencja oraz samodyscyplina
Jeżeli chcesz ułatwić sobie zadanie powinieneś ustalić z wyprzedzeniem całotygodniowy jadłospis. Zaplanuj w miarę możliwości poszczególne posiłki, dzięki temu zmniejszysz ryzyko jedzenia szybkich, niezdrowych przekąsek, pizzy, frytek, czy fast foodów. Gdy nie masz czasu na przygotowywanie skomplikowanych dań, wówczas możesz skorzystać z diety pudełkowej. Catering to doskonała alternatywa dla osób, które chcą schudnąć, ale nie mają chęci ani umiejętności, aby komponować zbilansowane posiłki. Dieta pudełkowa jest dostarczana raz dziennie, dostaniesz wszystkie posiłki na raz. Możesz zabrać pudełka do pracy, a po męczącym dniu nie musisz zastanawiać się, co zrobisz na kolację – danie jest już gotowe, wystarczy je podgrzać.

Ruch i aktywność fizyczna – bez tego nie ma efektów!


Zrzucenie zbędnych kilogramów nie będzie możliwe, jeżeli unikasz ruchu fizycznego. Kiedy nie lubisz chodzić na siłownię i wolisz ćwiczyć w pojedynkę, wówczas koniecznie kup potrzebne przyrządy. Nie musisz wykosztowywać się, wystarczy skakanka, ciężarki o odpowiedniej wadze, czasem wystarczą też litrowe butelki z wodą! One świetnie nadają się do ćwiczeń w domu. Wydaje Ci się, że nie masz ani chwili dla siebie i nie możesz pozwolić sobie na ćwiczenia? Zdecyduj się w takim razie na rower i chodzenie po schodach. Ruszaj się zawsze wtedy, gdy możesz i wykorzystuj każdą okazję do aktywności fizycznej!
Bez tego nie ma mowy o schudnięciu:
-samodyscyplina
-ustalenie planu ćwiczeń i diety
-wdrażanie zdrowych nawyków, krok po kroku

Daj sobie czas na odpoczynek – balans i równowaga!


Jeśli podejdziesz do swojego planu na schudnięcie zbyt restrykcyjnie, wówczas istnieje ryzyko niepowodzenia. Nie możesz wymagać od siebie zbyt wiele, czy wykonywać karkołomnych ćwiczeń, gdy po prostu czujesz zmęczenie. Balansowanie i szukanie równowagi to podstawa! Zbyt mocne, mówiąc kolokwialnie ,, dokręcanie śruby ” prawdopodobnie sprawi, że poczujesz zniechęcenie i dojdziesz do wniosku, że nie dasz rady schudnąć. Kiedy podejdziesz do tego zadania na zasadzie balansu, to wtedy prawdopodobnie zauważysz, że pozytywne efekty będą pojawiały się dzień po dniu i tydzień po tygodniu!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.