Siedzący tryb życia – rodzaje diet

Siedzący tryb życia – rodzaje dietSiedzący tryb życia wymaga odpowiedniego balansu. Musisz zapewnić sobie odpowiednią podaż kalorii oraz dostarczyć sobie wartości odżywcze i witaminy. Jaka dieta będzie najlepsza, kiedy prowadzisz siedzący tryb życia? Przeczytaj poniższy artykuł i sięgnij po inspirujące porady!

Pożywne śniadanie, które przyspieszy przemianę materii


Swoje śniadanie przygotuj z następujących składników:
chude mięso, tłuste ryby morskie
nabiał, taki jak jogurty naturalne, mleko, sery, a także jaja
warzywa i owoce
pestki i orzechy

Chude mięso i tłuste ryby morskie są bogactwem witamin z grupy B, szczególnie witaminy B12. Mięso zawiera kolagen, ryby natomiast dostarczą Ci kwasy z rodziny omega, które odpowiadają za funkcjonowanie mózgu i koncentrację. Nabiał jest źródłem białka. Jajka dostarczą Ci żelaza, poprawią wzrok i świetnie wpływają na system nerwowy.

Pij dużo wody niegazowanej – dbaj o odpowiednie nawodnienie


Zarówno nadmiar, jak i niedobór wody, nie działa na naszą korzyść. Słodkie soki i napoje gazowane zastąp samą wodą mineralną lub herbatą bez cukru. Te nawyki, ciężko nieraz wprowadzić w czyn, ale metoda małych kroków będzie tu niezwykle pomocna! Kiedy pracujesz w biurze, być może jesteś narażony na stałe działanie klimatyzacji. Suche powietrze nie tylko sprawia, że chce nam się pić, nasza skóra staje się wysuszona i wiotka, dlatego w każdej wolnej chwili, kiedy masz przerwę, wyjdź na zewnątrz i pooddychaj świeżym powietrzem.

Aktywność fizyczna – uzupełnienie zdrowej diety


Nie szukaj dla siebie wymówek i nie ograniczaj się do odpoczywania po pracy na kanapie! Kiedy tylko możesz korzystaj z różnego rodzaju aktywności. Możesz wybrać rower zamiast komunikacji miejskiej lub samochodu. To doskonały pomysł na letnie poranki! Jeżeli obawiasz się, że po takiej podróży będziesz czuł się nieświeżo, koniecznie zabierz ze sobą zapasowe ubranie. Możesz także chodzić na piechotę. Gdy mieszkasz naprawdę niedaleko, koniecznie wybierz niespieszny spacer – ta czynność pomaga też uporządkować myśli. Podczas przerwy w pracy nie ślęcz w telefonie, zjedz smaczny posiłek i wyjdź na zewnątrz, aby pooddychać świeżym powietrzem, czy po prostu popatrzeć na drzewa lub przyrodę.

Czego nie jeść, prowadząc siedzący tryb życia?


Kiedy masz niewiele ruchu, powinieneś zrezygnować ze:
-słodyczy, typu batoniki
-niezdrowych przekąsek, takich jak chipsy
-nadmiaru glutenu, który obciąża cały układ pokarmowy i przyczynia się do powstawania różnego rodzaju alergii
-uważaj też na owoce z wysokim indeksem glikemicznym

Jeśli potrafisz zbilansować wszystkie powyższe aspekty, masz większą szansę na utrzymanie szczupłej sylwetki, niż wtedy, gdy nakładasz na siebie zbyt restrykcyjne ograniczenia. Pilnuj wagi, a kiedy masz ochotę na coś słodkiego, wówczas przygotuj sobie domowe przekąski – ciasteczka owsiane, ciasto kakaowe bez cukru lub wypij po prostu sok owocowy – z pomarańczy, czy mus z bananów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.