Zmień swoje przyzwyczajenia!

Zmień swoje przyzwyczajeniaJeżeli od dłuższego czasu próbujesz schudnąć i walczysz z nadmiernymi kilogramami, a także nie czujesz się najlepiej, ponieważ twoja forma wyraźnie spadła, wówczas koniecznie musisz zmienić swoje przyzwyczajenia! Dowiedz się, jak to zrobić krok po kroku, aby efekt pozostał na dłużej!

Zmiana diety – podstawa dobrego samopoczucia


Każda gwałtowna zmiana powoduje to, że ciężko jest nam się przestawić na nowy tryb życia oraz przekonać do nowego sposobu odżywiania. Pamiętaj, że modyfikacja Twojego jadłospisu powinna przebiegać płynnie, a nie sposób gwałtowny. Przede wszystkim, powinieneś zrezygnować cukru. Jeżeli słodzisz kawę lub herbatę, zmniejsz ilość cukru dodawanego do napojów, tak aby ostatecznie wyeliminować cukier całkowicie. Jeżeli chodzi o gotowe przekąski sklepowe takie jak: chipsy, batoniki, orzeszki – tutaj również musisz zacząć stanowczo ograniczać sobie do nich dostęp. jeżeli nie masz w domu niczego pod ręką co byłoby zdrowym zamiennikiem, istnieje większe ryzyko, że się sięgniesz po słodycze z półki sklepowej. Miej w domu zawsze zapas zdrowych przekąsek. Dobrym pomysłem jest przygotowanie ciastek owsianych z miodem ciasta kakaowego bez cukru. Kiedy odwiedzą Cię goście zamiast chipsów i popcornu, podaj paski pokrojonych warzyw z sosem jogurtowym.

Dieta pudełkowa – jak pomaga pokonać stary przyzwyczajenia?


Brak czasu na pracochłonne przygotowanie jadłospisów? Koniecznie skorzystaj z cateringu! Dieta pudełkowa jest bardzo wygodna każdego ranka posiłki dostarczane są wprost do twojego mieszkania. Takie pudełka zabierzesz do pracy, a także nie musisz się martwić tym, co ugotujesz na obiad. Zawsze wiesz, co będziesz jadł i masz pewność że są to zdrowe zbilansowane pod względem wartości odżywczych i kalorii posiłki.

Aktywność fizyczna – jak zacząć


Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię i chodzić tam codziennie. Zmień przyzwyczajenia małymi krokami! Zrezygnuj z komunikacji miejskiej lub samochodu na rzecz rowerów wszędzie, gdzie możesz udaj się na piechotę. Jeżeli nie możesz zmobilizować się do wysiłku i aktywności, zapisz się na siłownię lub dołącz do jakiejś grupy ćwiczących osób. Konieczność wyjścia z domu i ćwiczenia w określonych ramach czasowych sprzyjają temu, abyś regularnie uprawiał sport. Gdy wolisz ćwiczyć w samotności – nic trudnego! Skorzystaj z gotowych scenariuszy ćwiczeń w sieci. Znajdziesz tam mnóstwo różnych aktywności, które dobierzesz adekwatnie do swojej kondycji, formy oraz upodobań.

Siła nawyku


Każda zmiana zaczyna się, tak naprawdę w głowie, dlatego konieczne będzie wypisanie sobie celu, jaki chcemy osiągnąć. Ważne jest także, aby określić dokładnie, kiedy ten cel chcemy osiągnąć i co, należy zrobić krok, po kroku, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie tego, czego chcemy. Pamiętaj też, że każdy ma chwile słabości, to zupełnie normalne – pozwalaj sobie też na odpoczynek i przyjemności! Jeśli będziesz zbyt wiele wymagał od siebie, nie zadziała to na dłuższą metę!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.